baltas logo be fono

ES griežtina šaunamųjų ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolę

Naujienos

2017 m. balandžio 25 d. Taryba priėmė direktyvą dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės, kuria patikslinama ir papildoma galiojanti Direktyva 91/477/EEB.

Draudimas civilinėms reikmėms naudoti pavojingiausius pusiau automatinius šaunamuosius ginklus

Kai kurie pavojingi pusiau automatiniai šaunamieji ginklai buvo įtraukti į A kategoriją ir todėl uždrausti naudoti civilinėms reikmėms. Tai taikoma trumpiesiems pusiau automatiniams šaunamiesiems ginklams, iš kurių galima iššauti daugiau kaip 20 šovinių, ir ilgiesiems pusiau automatiniams šaunamiesiems ginklams, iš kurių galima iššauti daugiau kaip 10 šovinių. Be to, dabar taip pat uždrausti ilgieji šaunamieji ginklai, kuriuos galima nesunkiai paslėpti, pavyzdžiui, naudojant sulankstomą ar teleskopinį apsodą.

Priemonės, susijusios su šaunamųjų ginklų deaktyvavimu ir reaktyvavimu arba perdirbimu

Sugriežtintos šaunamųjų ginklų deaktyvavimo taisyklės, be kita ko, remiantis nuostata, kuria reikalaujama deaktyvuotus šaunamuosius ginklus priskirti C kategorijai (šaunamieji ginklai, kurie turi būti deklaruoti). Iki šiol deaktyvuotiems šaunamiesiems ginklams direktyvoje nustatyti reikalavimai nebuvo taikomi.

Be to, atlikus peržiūrą įtraukta nauja imitacinių ginklų, kurie nebuvo įtraukti į pradinę direktyvą, kategorija. Tai – tikrais šoviniais šaudantys šaunamieji ginklai, perdirbti taip, kad būtų galima šaudyti tik imitaciniais šaudmenimis, skirti naudoti, pavyzdžiui, teatruose ar televizijoje. Nesant griežtesnių nacionalinių nuostatų, tokių šaunamųjų ginklų buvo galima laisvai įsigyti. Tai kėlė pavojų, kadangi tokius ginklus neįdedant daug pastangų dažnai buvo galima perdirbti į tikrais šoviniais šaudančius ginklus (pavyzdžiui, tokie ginklai buvo naudojami per teroristinius išpuolius Paryžiuje). Nauja direktyvos formuluote užtikrinama, kad šie ginklai ir toliau būtų registruojami toje pačioje kategorijoje kaip ir šaunamieji ginklai, iš kurių jie buvo perdirbti.

Griežtesnės taisyklės, taikomos pavojingiausių šaunamųjų ginklų įsigijimui ir laikymui

Pavojingiausi A kategorijai priskiriami šaunamieji ginklai gali būti įsigyjami ir laikomi tik remiantis atitinkamos valstybės narės suteikta išimtimi. Buvo iš esmės sugriežtintos tokių išimčių suteikimo taisyklės. Dabar į ribotą sąrašą įtraukti tokie galimi išimčių darymo pagrindai kaip krašto apsauga arba ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsauga, o išimtys gali būti daromos tik tuo atveju, jei tai nekelia pavojaus visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai.

Kai A kategorijos šaunamojo ginklo reikia šaudymo sportui, jis gali būti įsigytas tik laikantis griežtų taisyklių, be kita ko, susijusių su oficialios šaudymo sporto federacijos pripažinta pagrįsta praktika.

https://www.consilium.europa.eu/lt/press/press-releases/2017/04/25/control-acquisition-possession-weapons/

Dalintis:

Naujausi įrašai